• Rozšírenie kapacít MŠ Výčapy - Opatovce

• Vďaka finančnej podpore z fondov Európskej Únie zrealizovala obec Výčapy-Opatovce v  roku 2022 projekt s názvom: „Rozšírenie kapacít MŠ Výčapy-Opatovce“. Hlavný cieľ projektu bol dosiahnutý prostredníctvom realizácie dvoch hlavných aktivít projektu:

1. Nadstavba MŠ
              2. Obstaranie materiálno – technického vybavenia materskej školy

Hlavné aktivity projektu sa realizovali prostredníctvom nadstavby existujúcej budovy materskej školy. Druhá hlavná aktivita sa zrealizovala obstaraním vnútorného vybavenia MŠ Výčapy-Opatovce. Výsledkom projektu je zvýšenie jestvujúcej kapacity na 77 detí navštevujúcich materskú školu. Toto rozšírenie predstavuje významné navýšenie kapacity materskej školy z čoho majú prospech všetci obyvatelia obce Výčapy-Opatovce najmä mladé rodiny s deťmi. Na základe Zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku je maximálna výška nenávratného finančného príspevku 222 016, 98 EUR.

Hlavný cieľ projektu: Zvýšiť zaškolenosť detí v materskej škole Výčapy-Opatovce a prispievať k skvalitneniu predprimárneho vzdelávania s ohľadom na ďalšie stupne vzdelávacieho procesu.