• O jedálni

• Školská jedáleň pri Materskej škole Výčapy – Opatovce

Školská jedáleň ako súčasť Materskej školy Výčapy – Opatovce poskytuje stravovanie pre deti materskej školy, žiakov základnej školy a iným fyzickým osobám so súhlasom zriaďovateľa a príslušného regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Stravovanie detí a žiakov  sa poskytuje  za čiastočnú úhradu nákladov, ktoré uhrádza zákonný zástupca vo výške nákladov na nákup potravín podľa vekových kategórií stravníkov v nadväznosti na odporúčané výživové dávky.

Stravovanie zamestnancov a iných fyzických osôb sa poskytuje za úhradu potravinových a režijných nákladov

Výroba jedál v školskej jedálni sa uskutočňuje podľa:

• materiálno-spotrebných noriem pre školské stravovanie

• odporúčaných výživových dávok podľa vekových kategórií stravníkov

• zásad pre zostavovanie jedálnych lístkov

• hygienických požiadaviek a zásad správnej výrobnej praxe

• finančného príspevku od zákonného zástupcu dieťaťa alebo žiaka na nákup potravín na jedlo podľa zvoleného finančného pásma

• Vedúca školskej jedálne : Vlasta Sahulčíková

• Konzultačné hodiny: denne od 6.00 hod do 14.00 hod v Materskej škole Výčapy – Opatovce

• Telefonický kontakt: 037 7795146, 0911 211 429

• Emailová adresa: sjmsvo@gmail.com